IMG_5950.jpeg
ÉPÜLET FELÚJÍTÁS
IMG_5950.jpeg
ÉPÜLET FELÚJÍTÁS
previous arrow
next arrow

SZOLGÁLTATÁSAINK

 

Vállaljuk családi házak, nyaralók, irodák, üzlethelyiségek, közintézmények, társasházak, egyéb létesítmények festés, mázolási, gipszkarton, tapétázó munkáit, gipsz és polisztirol elemek felrakását.

FESTÉS

Cégünk, teljes körű szolgáltatást nyújt a kül- és beltéri felületek felújításában, szebbé tételében.

Egy kellemesen kialakított belső tér elengedhetetlen része az igényes színösszeállítás. A megfelelő színek összhangjával könnyebb megőriznünk jó hangulatunkat. Egy kis segítséggel otthonunk egyéniségünk tükre, társunk lehet! Valósítsa meg álmait! Vigye a falakra stílusát, legyen összhangban a természettel, vagy legyen trendi az elképzelése, örömmel segítünk Önnek megvalósításukban!Milyen a hangulata? Őszi, vagy mediterrán? Egy kis ügyességgel szebbé, és optikailag nagyobbá tehetjük szobánkat.

GIPSZKARTON

Tiszta építés. Minimális a szeméthalom, az építési törmelék

A Gipszkarton rendszer költség és idõtakarékos megoldás a hagyományos technológiákhoz képest.

Léc vagy fém szerkezetre szerelve, a szerelvények közötti résbe hõszigetelõ anyagot téve, jó hõtároló képességet tudunk elérni az épületünknél, ez energiamegtakarítás, tehát pénzmegtakarítás.

Léc vagy fémvázra szerelve, a szerkezetbe hangszigetelõ anyagot téve zajmentessé tehetjük a megkívánt helyiséget.

Kötetlen tervezhetőség. Nincs modulméret, ezért nincsenek méretmegkötések. Íves falak és nyílások egyszerűen kialakíthatók, így különböző építészeti stílusú megjelenésű épületek építhetők fel ezzel a rugalmas technológiával. Speciális csavarokkal és technikával szinte korlátlanul terhelhetõ csakúgy mint a hagyományos vakolat.

Környezetbarát. Az acél 100 %-ban újra felhasználható, míg a bontott beton és tégla törmelék hasznosítása nem megoldott. A gipszkartonlapok melegségüknél fogva (mint pl a fa),növelik a komfortérzetet.

Kisebb szállítási és rakodási költség. A kis súly és térfogat miatt igen jelentős költségmegtakarítást eredményez.

A gipsz hõre nem táguló anyag, tehát ellentétben a hagyományos vakolattal, biztosan nem reped.

Valószínűleg kevés olyan lakástulajdonos van a világon, aki maradéktalanul meg van elégedve otthonának elrendezésével, beosztásával. Az átépítésnek azonban még a gondolata is elborzasztja a legtöbbünket. Ezért azután vagy beletörődünk a szerintünk megváltoztathatatlanba, vagy megpróbálunk kevesebb hercehurcával járó technológiát alkalmazva változtatni, amin lehet. Mert ugye az mindenki előtt világos, hogy a főfalakat csak ritka esetekben lehet kimozdítani a helyükből, a válaszfalakat viszont igen.

HŐSZIGETELÉS

Miért szigeteljünk?

  • Legelőször is épületeink nem felelnek meg a hazai és a nemzetközi elvárásoknak, (ami magyarországi vonatkozásban; falak esetében kb. U ? 0,45 W/m2K, tetők esetében kb. U ? 0,25 W/m2K hőátbocsátási értéket jelent)
  • A nem megfelelő hőszigetelő-képességű épületek üzemeltetése rendkívül gazdaságtalan. Egy hőszigetelőanyag nélküli épület energiafogyasztása akár három-, négyszerese is lehet egy jól hőszigetelt kialakításúnak!
  • Az egyáltalán nem, vagy csak kismértékben hőszigetelt falak, padlók ?húznak, rossz hőérzetet nyújtanak. Nincs senkinek kedve a fal mellé ülni, oda íróasztalt, fekhelyet, ülőgarnitúrát elhelyezni. Az ilyen padlókon nem tanácsos mezitláb járni. A hőérzeti követelmény kötelező hazai előírás, miszerint a belső felületek (falak, padlók, stb.) hőmérséklete legfeljebb 3 oC-al lehet alacsonyabb a helyiség léghőmérsékleténél.
  • A rossz hőszigetelő -képességű padlókon, falakon, mennyezeteken lecsapódik a pára. Nem csak a felületeken, hanem a fűtési időszakban belülről kifelé áramló (diffundáló) pára, a szerkezetek hideg rétegeiben is kicsapódik.
  • A nyirkos szerkezetek (miként a nedves ruha) nem hőszigetelnek, sőt; a párolgás még további hőelvonással jár, többletfűtést igényel.
  • Ha olyan helyeken jelentkezik nedvesedés, ami télen átfagy, pl.: homlokzatvakolat, külső falak homlokzat felöli polisztirol alá hűlő része, épületlábazatok, stb. ott az anyagok vagy szétfagynak, vagy rohamosan csökken élettartamuk.


A hőszigetelő anyag fontossága:

  • Ahol tartósan nedves a felület, ott a penészgombák elszaporodnak, (72 órát meghaladó ideig 75%-nál magasabb a páratartalomnál.)
  • A penészes lakások egészségtelenek is, gyakoribbak a különböző légúti- és allergiás megbetegedések
  • A rossz szigetelő - képességű épületek megfelelő téli fűtése és nyári hűtése, szinte megfizethetetlen energiaszámlákat eredményez.
  • Az ilyen épületeket erősebben kell fűteni, ez tovább növeli a káros anyagok kibocsátását, amely a globális méretekben általános felmelegedéshez vezet.

A felsoroltak csak a kockázatok és a szigetelések ,hőszigetelések elhagyásának, illetve alul méretezésének mellékei
Mérési adatok alapján, az épületek hőveszteségének jelentős része a külső falakon, födémeken, koszorúkon (kb. 60%), kisebb része a nyílászárokon és a tetőn (20-20%) keletkezik, ezért az 1980-as évektől folyamatosan látják el az épületek külső falait utólagos hőszigeteléssel.

A hő-szigetelőanyagok alkalmazása jelentősen csökkentik a fűtési költségeket, megszünteti az épületfizikai károsodásokat (páralecsapódás, penészesedés) és kedvezően befolyásolja a lakóklímát. Ehhez járul még, hogy a kevesebb tüzelőanyag felhasználás következtében csökken a károsanyag-kibocsátás, s ezáltal tisztább lesz a levegő és kellemesebb a környezet.
A homlokzati falak hőszigetelésének legismertebb fajtája a hő-szigetelő lemez szigetelésű, vakolt fedőrétegű és a kőzet- vagy üveggyapot szigetelésű köpenyfalas módszer.

Szigetelő rendszerek hőszigetelő anyag elemei:
A vakolt fedőrétegű szigetelések esetében a homlokzati falakra rögzített hő-szigetelő lemezekre különböző megmunkálású (kapart, dörzsölt) fedővakolat kerül.

Ez a módszer családi házak utólagos hőszigetelésére is alkalmasnak bizonyult.

A hő-szigetelő lemezek általában polisztirol hab, kőzetgyapot, valamint két oldalán fagyapot fedőréteggel borított polisztirol hab anyagúak. Ezek közül a leggyakrabban a polisztirol hab anyagú hőszigetelő lemezeket használják. A lemezeket ragasztó habarcs és/vagy dübel rögzíti a falhoz.

ÉPÜLET DÍSZÍTÉS

A stukkó a belső felületek díszítésére szolgáló speciális keverékű gipszvakolat, gipszplasztika. Napjainkban polisztirolból készölt változata is elterjedt
Története....

A stukkót mezopotámiai kultúrában találták fel; használták a krétai, a mükénéi, az etruszk és a római építészetben is, majd hosszú időre részben feledésbe merült. Az ókeresztény építészetben igen korlátozottan fordult elő, majd az angol gótika újra felfedezte. Virágkorát a barokk,a rokokó és kiváltképp a copf stílusban élte (az utóbbi nevét adó copf-motívum is stukkódísz). A historizmusban és eklektikában kőből faragott díszek helyett használták. A szecesszió után kiment a divatból, majd a posztmodern építészet vette újra elő.

Korai változataira a falon mintázott fajták jellemzőek; az előre gyártott stukkó ékítmények a XIX. század historizáló építészetével terjedtek el tömegesen.

Sokáig főleg a belső felületek (falak, mennyezetek) díszítésére használták, mert a gipsz nem időálló. Főképp alakos és ornamentális díszítéseket, húzott párkánytagozatokat alakítottak ki belőle.

Általában az előre elkészített díszítőelemeket ragasztják fel a falfelületre, illetve a mennyezetre.

Típusai:

  • Díszléc: Általában elválasztó elemként használjuk, lábazatok, vagy különböző színek elválasztásánál.
  • Holkerléc: Mennyezet és fal találkozásának (holker) takarására használjuk. A lécek hátoldala 45fokos szögben van kikönnyítve, így nem derékszögű holkerbe is egyszerűen beépíthető. Polisztirolból készülve takarólécként szolgálnak könnyűszerkezetes házak és gipszkarton szerkezetek csatlakozásánál.
  • Karnis: Ezek a termékek a függönytartó karnis eltakarását teszik lehetővé és könnyen csatlakoztathatóak a holkerben futó, azonos típusú holkerléchez.
    Kiválasztáskor ajánlatos odafigyelni arra, hogy a karnistakaró díszléc legalább 2-3 cm-rel magasabb legyen mint a beépített karnis, így a karnistakaró díszléc a függönyt tartó csipeszeket, kapcsokat is eltakarja.
  • Rozetta: A különböző mintájú rozetták a mennyezet ill. oldalfalak díszítésére szolgálnak. Előszeretettel rakják fel lámpák, csillárok kiemelésére.

 

ÁRAINK

 

Árainkat mind az épület felújítás, mind a könyvelés esetén egyedi megbeszélés, felmérés után tudjuk meghatározni.

Az árainkat nagyban befolyásolja, hogy milyen típusú, és színű anyagokkal (festék, vakolat,stb...) dolgozunk. Az építési munkák során gyakran előre megadott négyzetméter árakat adnak meg ami első pillantásra könnyen kiszámítható a megrendelő számára is, de sok esetben félrevezető is lehet, mivel olyan költségek merülhetnek fel amit csak a szakember láthat előre. Ezért kizárólag helyszíni felmérés után tudunk árajánlatot adni.

Az árajánlat elkészítése ingyenes.

 

 

SZÍN ÉS VONAL Bt. © 2021 Minden jog fenntartva!

logo

Please publish modules in offcanvas position.